WYMIANA ROZRZĄDU KRAKÓW

Wymiana rozrządu Kraków - serce silnika

Prawidłowa praca silnika nie jest możliwa bez tak prostego układu jakim jest rozrząd. To on jest sercem całego mechanizmu napędzającego nasz silnik. Tym samym w przypadku ewentualnej awarii rozrządu pojazd zatrzyma się i nie będzie można kontynuować dalszej jazdy. Dlatego należy szukać sprawdzonych firm, gdzie wymiana rozrządu Kraków jest dla nich przysłowiowym chlebem powszednim. Gdzie dokonać wymiany rozrządu profesjonalnie i jak często ? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. 

Rozrząd i jego rola w silniku.

Element ten steruje całymi procesami dostarczania do silnika odpowiedniej mieszanki, a z drugiej strony odprowadza on produkty uboczne jakimi są spaliny. Tak jest w przypadku silników benzynowych. Natomiast jeśli jeździmy autem napędzanym olejem napędowym pasek rozrządu odpowiada również za prawidłową pracę pompy wysokiego ciśnienia. Tym samym bez jego udziału nie możliwe jest dostarczenie do silnika odpowiedniego ciśnienia paliwa przed umieszczeniem go we wtryskiwaczach. Odpowiednio napięty pasek rozrządu za sprawą właściwej wymiany rozrządu w Krakowie odpowiada również za prawidłowe działanie pompy wody. Ta z kolei ma za zadanie utrzymanie prawidłowego obiegu cieczy chłodzącej. Jest to w obecnych czasach bardzo ważne, gdyż ze względu na coraz mniejsze pojemności nominalne silników temperatura układu jest bardzo wysoka. Tylko prawidłowa gospodarka wodna pomoże uniknąć awarii. Dlatego też taką usługę jak naprawa rozrządu Kraków należy zlecić profesjonalnej firmie, która wymieni niezbędne elementy składowe. Naprawdę warto to zrobić, gdyż cena wymiany sprzęgła Kraków jest dużo niższa niż całego elementu. 

Dwa typy napędzania rozrządów

Producenci samochodów prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach. Mimo to rozrząd jako serce każdego silnika to rozbudowany układ, któremu niewłaściwe modyfikacje mogą zaszkodzić. Tym samym usługa jakim jest wymiana rozrządu cena nie powinna grać żadnej roli dla nas. W związku z tym producenci nie eksperymentują, a na rynku dostępne są tylko dwa rodzaje napędu wałka rozrządu takie jak:

  • pasek – tańsze rozwiązanie w eksploatacji, ten typ rozrządu dostępny jest na zewnątrz, wymaga za to częstszych wymian, podatniejszy na awarie
  • łańcuch – rozwiązanie droższe w eksploatacji, do jego wymiany potrzebna jest rozbiórka silnika, bardzo rzadko potrzeba go wymieniać, nie ma określonych norm kilometrowych zużycia jak pasek, drogi koszt zakupu nowej części, trudny do zidentyfikowania poziom zużycia
Wymiana rozrządu Kraków - gdzie jej dokonywać ?

Rozrząd jak już doskonale wiemy to serce silnika. W związku z tym powinien być on wymieniany według zaleceń producenta. Jego wymianę powinieneś zlecić profesjonalnemu warsztatowi samochodowemu Kraków takiemu jak my. Posiadamy profesjonalną ekipę mechaników oraz niezliczoną liczbę zadowolonych klientów i nasza specjalizacja to wymiana rozrządu Kraków. Zrób to teraz i nie zwlekaj, bo może być za późno!

Ostatnie posty z naszego bloga motoryzacyjnego

Categories

MASZ PYTANIE ?

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Na wszystkie Państwa pytanie chętnie odpowiemy.